Outlook 2007 mail kurulumu


Outlook 2007 mail kurulumu


Microsoft Outlook 2007 POP3 ile Posta Kutusuna Bağlanmak İçin Yapılandırma

1-      Öncelikle Outlook Express programını çalıştırınız.

2-      Sırası ile Araçlar ve ardından Hesaplar menüsüne tıklayınız.

3-     Açılan pencerede yeni bir hesap eklemek için “Yeni” butonuna tıklayınız.

4-     Bu kısımda POP3 mail kurulumu yapacağımız için ilgili seçeneği değiştirmeden “İleri” butonuna tıklayınız.

5-     Bu ekranda alt kısımda bulunan “Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır” seçeneğini işaretleyip “İleri” butonuna tıklayınız.

6-      Gelen sayfada  “Gelen posta sunucum bir POP3 sunucusudur” şeklinde seçenek seçiniz. Gelen ve giden posta sunucuları için mail.siteadiniz.com/net/org şeklinde bilgi giriniz.

7-     Gelen sayfada ilgili alanları kendi bilgilerinize göre doldurunuz. Gelen (POP) ve Giden (SMTP) Posta Sunucuları için mail.siteadiniz.com şeklinde bilgi girmelisiniz. İsteğe göre “Parolayı Anımsa” seçeneğini seçebilirsiniz.
8-     Ardından aynı sayfada bulunan “Diğer Ayarlar” butonuna tıklayınız.

9- Açılan pencerede “Giden Sunucu” sekmesinde ilgili alanı işaretleyiniz.

9- Daha sonra “Gelişmiş” sekmesine gelerek “Giden Sunucu (SMTP)” için port kısmını “587” yapınız ve “Tamam” butonuna tıklayarak pencereyi kapatınız.

10- Bilgilerinizi tekrar kontrol ettikten sonra dilerseniz işlemi bitirmeden önce “Hesap Ayarlarını Sına” butonuna tıklayarak kaydetmeden önce doğrulama işlemi yapabilirsiniz.
11- Tüm bilgileriniz doğru ise “İleri” butonuna tıklayınız.

11- Tebrikler! Microsoft Outlook 2007 üzerinde kullanmak üzere POP3 destekli mail hesabınızı başarıyla yapılandırdınız! Artık mail hesabınızı aktif olarak kullanabilirsiniz.

Takıldığınız herhangi bir konuda hafta içi 09:00 - 17:30 arası 0212 259 55 00 telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilir, hemen destek bildirimi oluşturabilirsiniz!

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Diğer Dökümanlar