Mac mail kurulumu


Apple mac os işletim sistemine sahipseniz ve işletim sisteminin mail uygulaması ile mail kurulumu yapmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip ederek kurulumu tamamlayabilirsiniz.

1) Mac bilgisayarımızı açtıktan sonra menü içeriğinde yer alan "Sistem Tercihleri" butonunu tıklıyoruz.


2) Sistem tercihleri penceresini açtıktan sonra karşımıza gelen ekranda "İnternet Hesapları" menüsüne tıklıyoruz.


3) Manuel e-posta kurulumu yapacağımız için "Başka Bir Hesap Ekle" butonuna tıklayarak işlemimize devam ediyoruz.


4) Açılan pencerede, hesap türümüzü belirtiyoruz ve kuruluma "Yarat" butonuna tıklayarak devam ediyoruz.


5) "Bir Mail Hesabı Ekleyin" ikonunu seçtikten sonra karşımıza açılan sayfada e-posta hesabımıza ait isim, soyisim, e-posta ve e-postamıza ait parola ekranı gelecektir. İlgili bilgileri bu bölüme girdikten sonra "Yarat" butonuna tıklayarak bir sonraki ekrana geçiş yapıyoruz.


6) Buradan hesap türümüzü belirleyerek IMAP/ POP3 seçerek kullanıcı giriş bilgilerimizi girdikten sonra kuruluma "Sonraki" butonuna tıklayarak devam ediyoruz.


7) Belirtilen şekilde e-posta bilgilerimizi, ilgili bölümlere girdikten sonra karşımıza sunucu bilgileri ekranı gelecektir ve bu kısımda “Gelen Posta Sunucusu (POP3):” kısmı Mac'te "Kapı" olarak nitelendirilmiştir. Bu kısımı “110“ olarak belirlememiz gerekiyor. Apple, e-posta hizmetinizin kurulumunu tamamladığınızda, eğer e-posta yapılandırmanızda ya da  e-posta içerikleriniz ile ilgili sorun var ise sizi, "bunu işaretlemeniz gerekiyor şeklinde" uyaracaktır. "Sonraki" diyerek kuruluma devam edebilirsiniz.


8) Yapılandıracağımız bir diğer önemli ayar ise giden posta sunucusu bilgilerini gireceğimiz ekrandır. Burada manuel olarak “Giden Posta Sunucusu (SMTP):” kısmını “587" olarak belirtmemiz gerekiyor. Ancak Apple, Mac bilgisayar platformunda kurulum sırasında, giden posta sunucusunu otomatik olarak algılayabiliyor. Sadece mail sunucumuzu, kullanıcı adı ve şifremizi girerek kurulum ekranından "Yarat" butonuna tıklayarak devam ediyoruz.


9) Giden posta sunucusu bilgilerini girip "Yarat" dedikten sonra açılan pencerede sol tarafta hesap isminiz görünecektir.


10) Mac bilgisayarınız üzerinde ekli olan mail hesaplarınızı "İnternet Hesapları" menüsünden, sol kısımda görüntüleyebilirsiniz. E-Posta kurulumumuz tamamlandıktan sonra ana sayfada bulunan mail butonuna tıklayarak maillerinize giriş yapabilirsiniz.


  • 0 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Related Articles

outlook express mail kurulumu

Microsoft Outlook Express’i POP3 ile Posta Kutusuna Bağlanmak İçin Yapılandırma 1-...

outlook kurulumu

Öncelikli olarak tarafımıza göstermiş olduğunuz ilgiden ve ödemenizden dolayı SoftCom ailesi...

mail hata açıklamaları

Code En. Code Message Description Removal Instructions  500 5.5.1 Command...

outlook 2007 mail kurulumu

Microsoft Outlook 2007 POP3 ile Posta Kutusuna Bağlanmak İçin Yapılandırma 1-      Öncelikle...

outlook 2016 mail kurulumu

Microsoft Outlook 2016 (365) POP3 ile Posta Kutusuna Bağlanmak İçin Yapılandırma 1-...